lupa x
user

Středočeský kraj chce podporovat mladé lidi v dlouhodobém rozvoji

Středočeský kraj chce podporovat mladé lidi v dlouhodobém rozvoji

18.05.2021 , Aktualizováno 17.05.2021

Pro města a obce

Středočeský kraj chce podporovat mladé lidi v dlouhodobém rozvoji

Středočeský kraj uzavřel Memorandum o spolupráci s organizací Mezinárodní cena vévody z Edinburghu (DofE). Memorandum podepsali hejtmanka Petra Pecková (STAN) a ředitel DofE Mgr. Tomáš Vokáč, Ph.D.

Mezinárodní cena vévody z Edinburghu Česká republika (DofE) je vzdělávací program, který ve více než 130 zemích světa podporuje mladé lidi v dlouhodobém rozvoji. Je určen pro všechny ve věku od 14 do 24 let a je založen na neformálním vzdělávání formou zážitkové pedagogiky. Program založil v roce 1956 princ Philip, a dodnes funguje pod záštitou britské královské rodiny. Účast v něm podporuje u mladých lidí vytrvalost a cílevědomost. Návrh na uzavření Memoranda předložil Radě kraje radní pro oblast vzdělávání a sportu Milan Vácha (STAN). „Program DofE přivede mladé lidí k rozmanitým aktivitám a pomůže jim získat cenné zkušenosti pro budoucí život a kariéru. Rozvíjí i pedagogy, kteří procházejí školením v užití metod zážitkové pedagogiky, kompetenčního a projektového vzdělávání. Proto jsem rád, že se podařilo v krajském rozpočtu najít peníze na podporu projektu a věřím, že školy a další instituce tuto nabídku využijí,“ uvedl Milan Vácha.

Středočeský kraj se v Memorandu zavazuje podpořit program DofE a umožnit příspěvkovým organizacím z oblasti školství, jejichž zřizovatelem je Kraj, aby se do tohoto programu přihlásily. Krajské organizace, které se rozhodnou zapojit, dostanou finanční příspěvek v minimální výši 15 000 Kč ročně. Konkrétní výše finančního příspěvku bude stanovena na základě schváleného rozpočtu Kraje v příslušném roce. Pro rok 2021 se počítá s maximální výší 500 000 Kč.

Ve Středočeském kraji je v současné době do programu zapojených 14 středních škol, 3 domy dětí a mládeže a 1 dětský domov. Jde například o Gymnázium v ulici Legionářů v Příbrami, Obchodní akademii a Vyšší odbornou školu v Příbrami, hostivické gymnázium nebo Vyšší odborná školu, Střední průmyslovou školu a Jazykovou školu s právem státní jazykové zkoušky v Kutné Hoře.

Více informací zde.

Zdroj: Středočeský kraj

Komentáře

0 komentářů