lupa x
user

Veškeré služby magistrátu v Olomouci už fungují

Veškeré služby magistrátu v Olomouci už fungují

06.05.2021

Pro města a obce

Veškeré služby magistrátu v Olomouci už fungují

Olomoucký magistrát pokračuje v odstraňování následků kybernetického útoku globální hackerské skupiny. Od středy bude také plně v provozu odbor živnostenský, poslední, jehož agenda neběžela naplno. Magistrát tak bude poskytovat sto procent svých standardních služeb pro občany. Po útoku na městské webové stránky varuje magistrát občany před možnými phishingovými e-mailovými útoky.

Tým IT specialistů dokázal zprovoznit veškeré agendy samosprávy a státní správy a magistrát tak poskytuje všechny služby, které občanům poskytovat má. Odborníci upozorňují, že i nadále se budou vyskytovat menší komplikace, které dobu vyřízení některých žádostí prodlouží. Nepodařilo se zatím zprovoznit možnost platby komunálního odpadu na detašovaných pracovištích magistrátu. Od úterý jsou v provozu také obnovené webové stránky města, které byly pod rozsáhlým a trvalým útokem od víkendu 24. a 25. dubna.

Na vyšetřování kybernetického útoku magistrát nadále úzce spolupracuje s odborníky, policií, Národním úřadem pro kybernetickou a informační bezpečnost a také s Úřadem pro ochranu osobních údajů.

Zdroj: Město Olomouc

Komentáře

0 komentářů