lupa x
user

Stavební zákon je především politikum

Stavební zákon je především politikum

04.05.2021 , Aktualizováno 03.05.2021

Pro města a obce

Stavební zákon je především politikum

Na posledním diskusním setkání Stavebního fóra se mluvilo hlavně o tomto problému, tedy o státem proponovaném „zestátnění“ stavebních úřadů.

Zestátněním se žádný proces neurychlil!“ tvrdí Radka Vladyková, výkonná ředitelka Svazu měst a obcí. Pavel Černý z AK Frank Bold Advokáti s tímto výrokem nepřímo polemizuje na té nejobecnější úrovni: „Jednou z příčin dlouhého povolování výstavby je systémová podjatost.“ Což je obecně užívaný eufemismus pro závislost stavebních úřadů na samosprávě.

Na posledním diskusním setkání Stavebního fóra se mluvilo hlavně o tomto problému, tedy o státem proponovaném „zestátnění“ stavebních úřadů.

Každý, kdo se pohybuje v oblasti realit či stavitelství, ví, oč jde. V aktuálním návrhu nového stavebního zákona má být – kromě řady dalších věcí – posílena a vposledku zajištěna nezávislost státní stavební správy na samosprávě. A to má být jedním z hlavních nástrojů urychlení a zjednodušení povolovacích řízení v oblasti výstavby. Přitom jakkoli na toto téma ve veřejném prostoru zní dokonalá kakofonie názorů (k návrhu zákona se sešlo 8 000 připomínek), celkem všeobecná shoda panuje v tom, že akcelerace výstavby je prostě nutná, se současným stavem není spokojen nikdo.

Více informací zde.

Videozáznam diskuse na semináři SF „Nový stavební zákon před schválením?“ najdete ZDE

Zdroj: Web Stavební fórum

Komentáře

0 komentářů