lupa x
user

Obce z okolí Vrbětic zveřejnily Vrbětickou výzvu, požadují i odškodnění

Obce z okolí Vrbětic zveřejnily Vrbětickou výzvu, požadují i odškodnění

20.04.2021 , Aktualizováno 19.04.2021

Pro města a obce

Obce z okolí Vrbětic zveřejnily Vrbětickou výzvu, požadují i odškodnění

Požadavek na řádné odškodnění lidem i obcím v okolí Vrbětic na Zlínsku, kde v roce 2014 vybuchly muniční sklady, výzva vládě, aby zabezpečila plnohodnotný pyrotechnický průzkum a zabezpečení zasaženého území i aby neprodleně zamezila nelegálnímu vlivu Ruska na našem území je obsahem Vrbětické výzvy. Dnes ji představili médiím zástupci několika obcí v okolí Vlachovic, do kterých Vrbětice spadají, prezentovali ji také zástupci hnutí STAN, poslanec a krajský zastupitel Petr Gazdík a europoslanec Stanislav Polčák.

Výzva nazvaná "Vrbětická výzva: Už nikdy znovu!" obsahuje body, které se týkají obcí, národní i mezinárodní úrovně kauzy. České bezpečnostní složky mají důvodné podezření, že do ničivého výbuchu muničního areálu ve Vrběticích v roce 2014 byli zapojeni příslušníci ruské tajné služby. Tato informace vyšla najevo o víkendu.

Autoři výzvy jsou znepokojeni informacemi o zapojení ruských tajných služeb do výbuchů v areálu Vlachovicích – Vrběticích. "Žádáme, aby z důvodů dlouhodobé rozvratné činnosti ruských složek na území našeho státu bylo zastoupení diplomatů a pracovníků ruského velvyslanectví rovnocenné s českým zastoupením v Rusku. Žádáme vládu, aby neprodleně zamezila nelegálnímu vlivu Ruska na našem území," uvedla výzva. Chce také zveřejnění informací o zapojení Ruské federace do výbuchu, a po šesti a půl letech letech od události brzké zveřejnění závěrů z vyšetřování ze strany policie a dozorujícího státního zastupitelství.

Více informací zde.

Zdroj: ČTK

Komentáře

0 komentářů