lupa x
user

Zoo Liberec má finanční potíže

Zoo Liberec má finanční potíže

25.03.2021

Pro města a obce

Zoo Liberec má finanční potíže

Stát slíbil pomoct vyřešit finanční problémy zoologických zahrad, které jsou kvůli pandemii koronaviru dlouhodobě uzavřené. Například liberecká zoo má od loňska už víc než 20milionový propad příjmů. Podobně jsou na tom i ostatní české zoo. Zástupci jejich unie jednali ve středu dopoledne s premiérem Andrejem Babišem z hnutí ANO. Jak jednání dopadlo, na to se David Hamr zeptal ředitele liberecké zoo Davida Nejedla.

Situace je tak vážná, že Zoo Liberec požádala o pomoc také své příznivce. Lidé můžou nosit každý den od devíti do sedmnácti hodin potraviny pro zvířata do otevřené vstupní haly zahrady. Jde například o čerstvé i sušené ovoce, ořechy, nebo větve konkrétních stromů. Podrobněji se to zájemci dozví na webu zoo. Další možností je finanční příspěvek na chov jednotlivých zvířat, nebo zakoupení vstupenky.

Kromě peněz můžou lidé Zoo Liberec podpořit i krmením pro zvířata. Zahradám pomůže nově i vláda prostřednictvím Ministerstva životního prostředí. Navýší příspěvek na krmiva pro zvířata ze záchranných a záchovných programů, a to z 30 na 80 milionů korun. Liberecká zoo tak místo milionu dostane zhruba 3,5 milionu, což jí lépe pomůže překlenout zhruba 4milionový zimní výpadek příjmů. Zoo Liberec je od prosince uzavřená kvůli vládním protikoronavirovým opatřením.

Zdroj: ČTK

Komentáře

0 komentářů