lupa x
user

Rekonstrukce zimního stadionu v Kladně

Rekonstrukce zimního stadionu v Kladně

23.03.2021 , Aktualizováno 22.03.2021

Pro města a obce

Rekonstrukce zimního stadionu v Kladně

Jednou z investic města Kladna v letošním roce je i rekonstrukce místního zimního stadionu za téměř 150 milionů korun. Opravit se musí především střecha, která je v havarijním stavu. Letos bude vypsáno výběrové řízení na dodavatele a samotná rekonstrukce začne na jaře roku 2021. Příprava prací probíhá v úzké spolupráci s hokejovým klubem.

„Zimní stadion již delší dobu vyžaduje zásadní investice. Hokej ke Kladnu patří, i proto je modernizace zimního stadionu pro radnici velmi důležitá. Do konce března vypíšeme výběrové řízení a věřím, že s rekonstrukcí začneme na jaře roku 2021,“ řekl Dan Jiránek, primátor Kladna. „Zimní stadion dostane novou střechu, zateplené opláštění, nová okna i elektrické rozvody včetně akustiky a požárního systému,“ upřesnil Jiránek.

Střecha zimního stadionu je v havarijním stavu a pod neustálým odborným dohledem. Bezpečnost všech diváků i sportovců je zajištěna speciálním čidly, která konstrukci střechy monitorují. „Toto dočasné řešení je na velmi vysoké technické úrovni, ale už se těšíme na novou střechu a další inovace, které rekonstrukce nám všem přinese,“ řekl Jaromír Jágr, majitel hokejového klubu Rytíři. „Současná spolupráce mezi hokejovým klubem a městem, které zimní stadion patří, je skvělá a věřím, že rekonstrukce kladenskému hokeji zajistí moderní zázemí,“ dodal Jágr.

„Nejdříve dojde k demontáži stávající střechy, včetně osvětlení a elektrických rozvodů. Nová střecha bude z ocelových nosníků a navržena tak, aby v následujících letech umožnila další rozvoj technologií a úpravy stadionu,“ informoval Jiří Chvojka, radní města a jednatel Sportovních areálů města Kladna.

Zdroj: Město Kladno

Komentáře

0 komentářů