lupa x
user

Modrá kola v ulicích Uherského Hradiště

Modrá kola v ulicích Uherského Hradiště

20.03.2021

Pro města a obce

Modrá kola v ulicích Uherského Hradiště

Od měsíce dubna startuje v Uherském Hradišti pilotní projekt sdílených jízdních kol. Pro občany města a jeho návštěvníky bude po městě k dispozici 75 sdílených jízdních kol městského typu, provozovaných společností Nextbike.

Pro tato kola bude v rámci města vymezeno 45 stanovišť. Zájemci tak budou moci si na kterémkoli stanovišti kolo zapůjčit a na jiném, nebo i na původním stanovišti kolo vrátit. Tato služba směřuje k podpoře možnosti rychlého přesunu v rámci města bez nutnosti užít vlastní kolo, případně osobní vozidlo.

Registrací se rozšiřují možnosti

K operativnímu využití sdílených kol je určena aplikace pro mobilní zařízení, která je k dispozici na stránkách společnosti Nextbike (www.nextbikeczech.com). Registrovanému uživateli (s ověřenou platební metodou / s aktivním účtem) už jen postačí načíst QR kód na sdíleném jízdním kole a může vyrazit. Pro zájemce, kteří nebudou mít k dispozici „chytrý“ telefon, bude možné zapůjčení kola přes zákaznickou linku. Navíc s jedním účtem u Nextbike můžete využít modrá sdílená kola v dalších 15 městech ČR a 27 zemích po celém světě. S jednou aplikací se tak můžete projet například i v Brně, Ostravě, ale třeba i chorvatském Splitu nebo Zadaru. A cena? Čtvrthodina zdarma, pak za 24 korun na půl hodiny. Pro pravidelné zájemce o sdílená kola po delší časový úsek provozovatel nabídne i zvýhodněné měsíční (149 korun) a roční tarify (899 korun). Více informací o fungování sdílených kol v Uherském Hradišti najdete na webových stránkách ZDE.

Vzhledem k tomu, že se jedná o pilotní projekt na období jednoho roku, je možné, že se místa pro zapůjčení kola budou časem měnit či doplňovat. Trasy sdílených kol budou za účelem optimalizace sítě stanovišť monitorovány a bude tak možné celkem operativně optimalizovat místa, kde si lidé budou moci kolo zapůjčit a zase vrátit.

Zdroj: www.mesto-uh.cz

Komentáře

0 komentářů