lupa x
user

Sportovní hala v Havířově slouží jako očkovací centrum

Sportovní hala v Havířově slouží jako očkovací centrum

18.03.2021 , Aktualizováno 17.03.2021

Pro města a obce

Sportovní hala v Havířově slouží jako očkovací centrum

Městská sportovní hala Slávie na ulici Astronautů 859/2 je momentálně z důvodu protiepidemických opatření nevyužitá. Od pondělí 22. března 2021 se z ní ale stane velkokapacitní očkovací centrum, které bude sloužit každý všední den.

Pracovat zde bude postupně až 9 vakcinačních týmů, které budou tvořeny zdravotními sestrami a dohlížejícími lékaři, kteří se rekrutují nejenom z havířovské nemocnice, ale i z řad soukromých specialistů. Administrativní pracovníky zajistila havířovská nemocnice ve spolupráci s Magistrátem města Havířova.

„Velkokapacitní očkovací centrum v našem městě je nezbytné ke zvládnutí pandemie, která nás trápí už nemálo měsíců. Dává nám naději, že bychom se už v blízké budoucnosti mohli vrátit k normálním životům, což si všichni toužebně přejeme. Všem, kdo se na jeho provozu, ať už jakýmkoliv způsobem budou podílet a podílí, za pomoc, ochotu a občanskou angažovanost velmi děkuji,“ uvedl primátor města Havířova Josef Bělica.

„Naším cílem je během 5 až 6 měsíců proočkovat maximální počet Havířováků a obyvatel okolních obcí. Z evidence obyvatel vyplývá, že nás je vhodných k očkování bezmála 60 tisíc, budeme-li uvažovat 2 dávky, tak sportovní halou projde více než 100 tisíc zájemců o očkování ve dvou cyklech. Děkujeme vedení města, že nám dalo k dispozici sportovní halu, která je svojí výměrou a dispozicí nejlepším a nejvhodnějším řešením,“ dodal ředitel havířovské nemocnice Norbert Schellong.

O náklady se dělí nemocnice, magistrát, firma Heimstaden, která přispěla nemalou částkou na vnitřní vybavení, a další sponzoři.

Zdroj: www.havirov-city.cz

Komentáře

0 komentářů