lupa x
user

Studie sportovního areálu v Humpolci

Studie sportovního areálu v Humpolci

15.03.2021

Pro města a obce

Studie sportovního areálu v Humpolci

Nahlédnout, jaké jsou možnosti budoucího rozvoje území, a koncepčně přistoupit k dalšímu rozvoji sportu ve městě. To byly hlavní motivace zadání studie pro sportovní areál v Okružní ulici v Humpolci, kde se v současnosti nachází například zimní a fotbalový stadion, venkovní koupaliště Žabák nebo skatepark.

Studie řeší nejen vylepšení dosavadních sportovišť, ale také přichází s novými záměry a s modernějším chápáním propojení jednotlivých částí včetně jejich využití širokou veřejností. Návrh koncepčního rozvoje celé lokality zjednodušeně řečeno pracuje se současnou sportovní nabídkou a zázemím, rozvíjí je, ale zároveň zmiňuje zápory prostranství a navrhuje možná vylepšení.

Prioritou budoucího areálu je zejména rekonstrukce fotbalového zázemí, které neodpovídá současným standardům ani pro hráče, ani pro diváky. V nejbližší době by měla být vybudována nová tribuna, nové šatny a také zázemí pro sportovce a administrativu. Dále se počítá s realizací krytého plaveckého bazénu a v další fázi víceúčelové sportovní haly. Podle místostarosty Vlastimila Bruknera je studie určena k diskusi a konečná realizace areálu není otázka roku nebo dvou, ale výhledu na desetiletí.

Studie upozorňuje také na potřebu výrazného zkvalitnění prostupnosti celého areálu pro pěší. Jednotlivá sportoviště by na sebe měla přirozeně navazovat a cesty, které je spojují, by měly lákat k atraktivní procházce.

Zdroj: www.mesto-humpolec.cz

Komentáře

0 komentářů