lupa x
user

Rekonstrukce veřejného osvětlení v Berouně

Rekonstrukce veřejného osvětlení v Berouně

15.03.2021 , Aktualizováno 16.03.2021

Pro města a obce

Rekonstrukce veřejného osvětlení v Berouně

Město Beroun získalo dotaci ze Státního fondu životního prostředí na rekonstrukci veřejného osvětlení, a to ve výši 50 % celkových nákladů. Ty jsou na tuto investiční akci vyčísleny na 2,8 milionu korun. Beroun tak může začít s obnovou veřejného osvětlení, na které se pečlivě připravoval. Koncepci veřejného osvětlení začalo město připravovat již v roce 2016.

Obměna a modernizace osvětlení se bude realizovat po částech, v této fázi dojde na výměnu 206 svítidel, a to v ulicích Boženy Němcové, Jaselská, Jiřího Wolkera, Josefa Hory, Julia Fučíka, K Dubu, K Zahrádkám, Kapitána Jaroše, Karla Čapka, Karolíny světlé, Komenského, Mánesova, Mládežnická, Na Morákově, Na Náhonu, Nad Paloučkem, Palouček, Průběžná, S. K. Neumana, Sokolovská, Svatojánská, Svatopluka Čecha, Tichá, Třída Míru a Vladislava Vančury.Nové osvětlení přinese významnou úsporu za spotřebu energie, a to více než 180 tisíc korun ročně.

Na přípravě rekonstrukce veřejného osvětlení město spolupracuje s odborníky, kteří se této problematice dlouhodobě věnují. Chce tak zajistit co nejvyšší úroveň a zároveň mít jistotu, že je vše v souladu s platnými normami. Smysl této spolupráce se ukázal mimo jiné i při získání této dotace.

Další výměnu veřejného osvětlení plánuje město realizovat v následujících letech. Tento projekt bude zahrnovat výměnu mnohem většího počtu svítidel. Současně chceme být připraveni na vypsání dalšího dotačního titulu, abychom tak pomohli městskému rozpočtu.

Zdroj: www.mesto-beroun.cz

Komentáře

0 komentářů