lupa x
user

Epidemická situace v Plzeňském kraji

Epidemická situace v Plzeňském kraji

10.03.2021

Pro města a obce

Epidemická situace v Plzeňském kraji

V Plzeňském kraji v prvním březnovém týdnu přibylo 7 055 případů s podílem britské mutace 98 %. Situace v nejvíce zasažených místech je i nadále závažná.

Očkování

Podle databáze obdržel Plzeňský kraj v poslední dodávce vakcínu Pfizer (Comirnaty) 975 lahviček (dodávka 2. března) a vakcínu AstraZeneca celkem 190 lahviček (dodávka 26. února). Druhou dávkou je k dnešnímu dni očkováno celkem 13 349 osob, z toho pak 4 875 seniorů ve věku 80+. Celkem bylo v Plzeňském kraji vyočkováno 44.054 dávek. Stávající očkovací centra očkují dle možností dodávek. Denní kapacita očkování bez zapojení praktických lékařů je 4 000 osob denně. Pokud by se zapojili naplno praktičtí lékaři, je v kraji denně naočkováno 8 000 osob. Od března se do očkování zapojili také praktičtí lékaři. V Plzeňském kraji v pátek 5. března 2021 mělo obdržet celkem 11 praktických lékařů, kteří se přihlásili k očkování, 1 100 dávek vakcíny, a to přímo od distributora vysoutěženého státem. Dodávka do Plzeňského kraje nebyla zavezena, podle distributora bude situace dodatečně napravena do konce tohoto týdne. K očkování se v Plzeňském kraji hlásí 200 lékařů, které bude zásobovat vakcínou zmiňovaný distributor.

Spolupráce HZS PK

Společný postup obcí a jednotek SDH s profesionálními hasiči v dezinfekci veřejných prostor a dodávky dezinfekce shrnul ředitel HZS PK František Pavlas. Zároveň opakoval nabídku možné pomoci hasičů jednotlivým obcím.

Kontroly dodržování opatření PČR

Podle policejního ředitele Krajského ředitelství policie Plzeňského kraje Jaroslava Vilda po celý týden probíhaly kontroly dodržování vládních opatření na území kraje, kterých bylo ve spolupráci s celníky a Armádou ČR více než 35 000. „Těší mě, že až na ojedinělé výjimky, se lidé v našem kraji chovají zodpovědně a platná nařízení z velké části respektují,“ uvedl Jaroslav Vild. Zároveň dodal, že je velmi kvalitně nastavena spolupráce mezi samosprávními celky, složkami integrovaného záchranného systému a dalšími participujícími subjekty v rámci Plzeňského kraje. Poděkoval také starostům za pozitivní přístup a spolupráci s nabídkou další případné pomoci ze strany policie.

Zdroj: Plzeňský kraj

Komentáře

0 komentářů