lupa x
user

Lávku u průmyslovky ve Vsetíně čeká obnova

Lávku u průmyslovky ve Vsetíně čeká obnova

08.03.2021 , Aktualizováno 17.03.2021

Pro města a obce

Lávku u průmyslovky ve Vsetíně čeká obnova

Vsetínská radnice se pravidelně zabývá technickým stavem mostů, jež má město ve svém vlastnictví. Velkou pozornost v posledním období věnuje lávce pro pěší a cyklisty u průmyslovky, kterou čeká obnova.

Most u průmyslovky se již delší dobu nachází v nevyhovujícím technickém stavu, kvůli němuž musela být například uzavřena i dvě přístupová schodiště na ni – jedno ve směru od Kolonky, druhé ve směru od průmyslovky, respektive od koupaliště. Lávka, která pochází z roku 1970, byla podrobena mostním prohlídkám, a ty potvrdily, že není celkově v dobré kondici. Projektanti navrhli několik možností řešení. Ve hře byla rekonstrukce, ale i demolice a stavba zcela nového mostu. Vedení města se nakonec rozhodlo pro její zachování a obnovu.

V letošním roce město na zpracování projektové dokumentace vyčlenilo 200 tisíc korun. „Zhotovitel ji má předložit do konce června. Podle rozsahu prací, jež bude třeba provést, se rozhodneme, zda k jejich realizaci přistoupíme ještě letos nebo až v příštím roce,“ uzavřel starosta.

Zdroj: www.mestovsetin.cz

Komentáře

0 komentářů