lupa x
user

Starosta Aleš Svoboda o situaci v Hořicích

Starosta Aleš Svoboda o situaci v Hořicích

05.03.2021

Pro města a obce

Starosta Aleš Svoboda o situaci v Hořicích

Současný stav pandemie koronaviru v celé ČR a také v Královéhradeckém kraji rozhodně nenaplňuje optimismem, proto komunikuje hejtman KHK M. Červíček se starosty obcí s rozšířenou působností častěji, než bylo zvykem. Na posledním video setkání zazněly informace, které by mohly zajímat občany z Hořic a okolí.

Je třeba zdůraznit, že pan hejtman podporuje strategii očkování prostřednictvím praktických lékařů. K datu 23. 2. bylo doloženo ze strany Sdružení praktických lékařů ČR zapojení 215 praktiků z celkového počtu 250 v Královéhradeckém kraji. Očkování se bude bohužel rozbíhat pomaleji a je závislé na dodávkách očkovacích vakcín, především na jejich počtu a druhu vakcín, kterými mohou praktici očkovat. Z těchto důvodů zatím nemůže KHK ani město sdělovat konkrétnější informace. Nicméně do našeho kraje by mělo v následujících měsících doputovat cca 150 000 vakcín měsíčně oproti současným 26 tisícům.

Kromě praktických lékařů pochopitelně probíhá očkování ve zveřejněných zdravotnických zařízeních, do kterých bude v kraji postupně zapojeno celkem 11 nemocnic. Pozitivní zprávou pro obyvatele Hořic a okolí je skutečnost, že jednou z těchto nemocnic bude naše Levitovo centrum následné péče Hořice s odhadovanou kapacitou 3 000 očkovaných za měsíc.

Lze tedy konstatovat, že ten, kdo na očkování nespěchá, se bude moci registrovat u svého praktického lékaře nebo později v Levitově centru následné péče v Hořicích. V okamžiku, kdy budou k dispozici vakcíny a bude mu přidělen termín, má možnost nechat se očkovat v Hořicích.

Aleš Svoboda - starosta v Hořicích

Komentáře

0 komentářů