lupa x
user

Středočeský kraj zruší některé spoje, jízdné zdraží

Středočeský kraj zruší některé spoje, jízdné zdraží

12.02.2021

Pro města a obce

Středočeský kraj zruší některé spoje, jízdné zdraží

Středočeský kraj omezí hromadnou dopravu a seškrtá část spojů. Odloží také modernizaci starších autobusů. Hejtmanství tak reaguje na ztráty dopravců kvůli pandemii koronaviru. Jen ve středních Čechách znamená menší prodej jízdného výpadek půl miliardy korun. Plán na úspory ve veřejné dopravě ve čtvrtek schválila rada kraje. Ta navrhuje zdražení o 25 procent, jak potvrdil radní pro dopravu Petr Borecký. Kraj má ale integrované jízdné s Prahou, takže nyní bude s hlavním městem o podobě zdražení jednat.

Středočeský kraj také od března omezí frekvence spojů o deset procent. Na stole byla i krajní varianta o zrušení až 20 procent spojů, potvrdil Borecký. K té ale nakonec nedošlo. Kraj se snaží těmito opatřeními reagovat na propady, které jsou podle radního Boreckého neúnosné. Ztráty z jízdného se blíží skoro 600 milionům korun. Hejtmanství se pokusí propady částečně kompenzovat, podle radního ale nemá finance na celou částku.

Ztráty ve veřejné dopravě řeší i ostatní kraje. Celkově jsou propady za loňský rok 3,6 miliardy korun, řekl zástupce ředitele kanceláře Asociace krajů Radek Polma. Finální částka je o něco nižší, než jaké byly odhady z konce ledna.

Více informací ZDE

Komentáře

0 komentářů